Paruošimas sodinimui

Kaulenis nereiklus dirvai, bet mėgsta purius vidutinio derlingumo ir drėgnumo priesmėlius ar priemolius, nepakenčia užmirkimo. Atsparus žiemai bei užterštam miestų orui. Šviesomėgis, pakenčia ir pusiau pavėsį.
Numatytoje vietoje kuoleliais ir virvutėmis pažymama gyvatvorės linija ir kasamos duobės, o dažniausiai - griovys (tranšėja). Duobės ar griovio plotis ir gylis turi būti apie 40-60cm. Jei gyvatvorė bus dviejų ar trijų eilių, antrai ir trečiai eilei pridedama po 20-40 cm pločio. Viršutinis derlingas dirvos sluoksnis (apie 20 cm) pilamas vienoje griovio pusėje apatinis - kitoje. Kasant išrenkamos daugiamečių piktžolių šaknys. Duobės dugne dirva kastuvu supurenama, tai ypač reikalinga sunkesniame priemolyje ir molyje. Jei dirva labai sunki ir nelaidi, verta duobę dar pagilinti bent 30 cm ir pripilti rupaus žvyro ar skaldos. Juk gyvatvorę sodiname daugeliui metų. tad geriau iš karto tinkamai paruošti sodinimo vietą, negu paskui graužtis dėl skurstančių augalų.
Iškasta žemė prieš sodinimą pagerinama: į smėlį ar lengvą priesmėlį įmaišoma molio, komposto, durpių, į molį ar sunkų priemolį tinka durpės, kompostas, smėlis. Jei dirva rūgšti, pridedama ir kalkių ar kaulamilčių, o kalkingai  dirvai tiks rūgščios durpės, kompostas. Naudinga įmaišyti ir lėtai tirpstančių trąšų.
Sodinant viršutinis dirvos sluoksnis pilamas į griovio dugną, o apatinis - ant jo.

Žemoms gyvatvorėms sodinukai sodinami kas 20-25 cm, t.y. vienam gyvatvorės ilgio metrui reikės 4-5 sodinukų. Jei gyvatvorė dviejų ar trijų eilių - sodinukų reikės dvigubai ar trigubai daugiau. Atstumas tarp eilių - apie 20-30 cm. Laisvos gyvatvorės gali būti retesnės, vienam gyvatvorės ilgio metrui sodinami 2-3 augalai (30, 40 ar 50 cm atstumais).

Sveikas, gražiai besišakojantis, vešliai lapojantis sodinukas vertingesnis už aukštą, bet reta ar kreiva laja krūmelį. Taip sutaupysite porą metų, kurių reikėtų sodinukams formuoti.

 
Sodinimas.
Sodinant iš lysvės iškastus krūmus, šaknys įstatomos į duobę(šaknies kaklelis turi būti žemiau dirvos paviršiaus), patikrinama, ar jos laisvai telpa. Jei reikia, duobė paplatinamos per ilgos šaknys, bet negalima jų sulankstyti. Maždaug trečdalis duobės užpilama puria žeme, sodinukas lengvai papurtomas, kad žemė užpildytų tarpus tarp šaknų, kartu kilstelint jį į viršų taip, kad šaknies kaklelis atsidurtų truputį virš žemės paviršiaus. Žemė rankomis švelniai suspaudžiama. Tada duobė pripildoma žemės, sodinukas dar kartą papurtomas, ir duobė užpilama žeme iki viršaus. Žemė suspaudžiama. pradedant nuo duobės pakraščių ir baigiant prie sodinuko. Sodinukus būtina palaistyti, kad žemė prigultų prie šaknų. Laistant puri dirva suslūgsta, ir sodinukas nusileidžia kiek žemiau. Kai vanduo susigeria, dirva lengvai supurenama ir mulčiuojama - tai padės išsaugoti drėgmę, apsaugos šaknis nuo kaitros ir šalčio, bus lengviau ravėti.

Pasodinti krūmai , jei jie nebuvo suformuoti medelyne, nukarpomi. Jei sodinukai suformuoti, pašalinamos tik sužalotos, silpnos šakelės. Laistoma reguliariai